Który francuski ośrodek narciarski?

Winterevent
2020-08-25

Każdy kto choć raz spróbował jazdy na nartach i snowboardzie lub różnego rodzaju aktywności zimowych często zadaje sobie pytanie, który region narciarski wybrać, aby spełnił jego oczekiwania. Czy warto jechać w miejsce, gdzie jest mnóstwo rozrywek śnieżnych, czy może jechać na lodowiec i skorzystać z jak największej ilości tras narciarskich. Jedni kochają narciarstwo zjazdowe, inni ekstremalne szaleństwo w snowparkach, a jeszcze inni piesze wędrówki lub po prostu alpejskie świeże powietrze i górską atmosferę. Który ośrodek narciarski zatem wybrać?

Oprócz pytań o najlepszy region, zdarzają się również pytania o inne istotne aspekty, takie jak: w jakim okresie w sezonie zimowym są najlepsze warunki na stokach narciarskich, albo gdzie odbywają się cykliczne festiwale, imprezy i apres ski, aby spędzić czas bardziej rozrywkowo – z naciskiem na zimowe atrakcje? Jeszcze innym pytaniem, które pojawia się na forach internetowych, to pytanie o miejsca do zwiedzania w niedalekiej odległości danego kurortu narciarskiego. To trudne pytania, bo Francuskie Alpy to ogromny obszar z wieloma atrakcjami, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje zimowe.

Postaramy się podejść do odpowiedzi na pytania obiektywnie i opisać każdy obszar najlepiej jak potrafimy, by wzbudzić chęć do spędzenia przyjemnego urlopu w miejscu, które będzie odpowiadało każdemu, kto będzie nastwiony na daną atrakcje.


Nasze propozycje  francuskich ośrodków narciarskich to:

 Les Orres 
 Chamrousse 
 Les Sybelles
 Isola 2000 
 Les 2 Alpes 
 Les 3 Vallees


LES ORRES 

Les Orres
 to bezkonkurencyjne, przepiękne francuskie miasteczko położone w południowej części Alp Wysokich. Jest to miejsce w którym każdy narciarz i snowboardzista może skorzystać z bardzo dobrych warunków narciarskich, słonecznej pogody oraz pięknych leśnych terenów. Dostępnych jest tam 100 kilometrów tras, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najdłuższa trasa wynosi aż 7,2 kilometra. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości wahającej się od 1 550 do 2 720 m.n.p.m. 

Każda osoba, która zdecyduje się na wyjazd do Les Orres może liczyć na perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie, snowboardowe oraz biegowe. Dzięki niedalekim odległościom między stacjami i bardzo innowacyjnie rozbudowanej infrastrukturze. Region Les Orres uważany jest za jeden z najlepszych kierunków narciarskich wybieranych przez turystów. Połączenie sportów zimowych z relaksem wśród pięknych zielonych krajobrazów, to jedno z największych atutów wypoczynkowych w tym francuskim miasteczku.

Głównymi stacjami w Les Orres są: Bois Mean 1800Centre Station 1650Pramouton 1550.


Dodatkowe atrakcje:

  Rezydencje w większości wyposażone są w kryty lub zewnętrzny podgrzewany basen
  Dostępność sklepów z francuskim sprzętem sportowym
  Możliwość skorzystania z kompleksowej opieki nad dziećmi 
  Chętni na szkolenia mogą skorzystać z francuskiej szkółki narciarskiej
  Tor saneczkowy L‘Orrian Express o długości 700 metrów, który dostarcza niesamowitych wrażeń
  Karuzela dla dzieci na placu Hodoul
  Możliwość skorzystania z lodowisko dla dzieci
  Relaks w miejscowym SPA
  Kuligi z psim zaprzęgiem po okolicy
  Piesze wycieczki z instruktorami Nordic Walking
   Zwiedzanie kościoła Eglise Sainte Marie Madeleine
  Spacery przez tereny Parku Narodowego Écrins


Główne miejscowości znajdujące się w okolicy to Risoul, Vars i Pra Loup.

Risoul jest to teren narciarski znajdujący się w odległości około 35 km od Les Orres położony na wysokości 1850 – 2750 m.n.p.m. W Risoul są dostępne 43 trasy o różnym stopniu trudności o łącznej długości 100 kilometrów tras, gdzie jest 17 wyciągów dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów.

Vars jest to teren narciarski znajdujący się w odległości około 38 km od Les Orres położony na wysokości 1650 – 2750 m.n.p.m. W Varsie są dostępne 72 trasy o różnym stopniu trudności o łącznej długości 100 kilometrów tras gdzie jest 26 wyciągów dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów.

Pra Loup jest to teren narciarski znajdujący się w odległości około 70 km od Les Orrespołożony na wysokości 1550 – 2500 m.n.p.m. W Pra Loup jest dostępnych 50 tras o różnym stopniu trudności o łącznej długości 90 kilometrów tras, gdzie jest 19 wyciągów dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów.

CHAMROUSSE

Chamrousse to francuskie miasteczko położone we wschodniej części Francji w regionie Owernia – Rodan Alpy w departamencie Isere. Miejsce to charakteryzuje się wspaniale przygotowanymi trasami narciarsko-snowboardowymi i pięknymi krajobrazami, które warto zobaczyć. Warunki narciarskie i słoneczna pogoda gwarantują wspaniałą zabawę na bardzo dobrze przygotowanych stokach. Dostępnych jest tam około 90 kilometrów tras, dwa snowparki dostępne dla wszystkich zagwarantują rozrywkę każdemu, kto chce spróbować czegoś innego niż tylko narciarstwo zjazdowe. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości wahającej się od 1 400 do 2 250 m.n.p.m. Cały teren narciarski to perfekcyjnie przygotowane 22 różne wyciągi narciarskie.

Dodatkowe atrakcje:

 Derby Ski De La Croix De Chamrousse
 Festiwal Chamrousse 1750
 Festiwal kina młodzieżowego
 Nurkowanie pod lodem
 Jazda Subaru po lodzie
 Snowtubing
 Jazda na skuterach śnieżnych

LES SYBELLES

Les Sybelles to przepiękny region narciarski położony we wschodniej części Francji w masywie Arvan – Villards w Alpach Sabaudzkich, bardzo blisko granicy z Włochami. Kurort ten słynie z ogromnej ilości terenów narciarsko-snowboardowych, które są wspaniale przygotowane, a 310 kilometrów tras gwarantuję świetną sportową zabawę, z której może korzystać każdy, bez względu na umiejętności jakie posiada. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę narciarską składającą się aż ze 142 stoków z zielonymi, niebieskimi, czerwonymi oraz czarnymi trasami. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 1 100 do 2 620 m.n.p.m.  

Region Les Sybelles cieszy się również interesującym zapleczem rekreacyjnym, gdyż posiada w swojej ofercie trasy do wędrówek górskich, trasy do wędrówek w śnieżnych rakietach, kuligi z psim zaprzęgiem, dwa snowparki oraz szeroką bazę oferty gastronomicznej.

Dodatkowe atrakcje:

 Wędrówki w rakietach śnieżnych
 Kuligi z psim zaprzęgiem
 Cotygodniowy zjazd z pochodniami
 Naturalne lodowisko
 Żłobek dla najmłodszych
 Przedszkole narciarskie
Tory saneczkowe
Apres-ski 
Snowparki                                      
Szkółki i przedszkola narciarskie oraz animacje dla najmłodszych          
Dostępność strefa wellness oraz strefa wodna  
Bary, restauracje, dyskoteki 

ISOLA 2000

ISOLA to urokliwy region narciarski położony w regionie Prowansja – Alpy – Lazurowe Wybrzeże w Alpach Nadmorskich, z którego roztacza się piękny widok na Morze Śródziemne. Kurort ten słynie z bardzo dużej ilość terenów narciarskich, składających się z 15 szczytów obejmujących prawie 2000 hektarów.

To właśnie dla wspaniale przygotowanych tras narciarskich przyjeżdża do Isoli tak wielu Europejczyków, w tym Polaków. Ośrodek ten dysponuje doskonale przygotowanymi trasami, których łączna długość wynosi aż 120 kilometrów. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji zróżnicowane tereny składającą się aż z 45 stoków z zielonymi, niebieskimi, czerwonymi oraz czarnymi trasami. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 1 800 do 2 610 m.n.p.m.

Dodatkowe atrakcje:

 Park wodny – Aquaveelle
 Zwiedzanie Parku Narodowego Mercantour Park
 Wyścigi samochodowe na lodzie – Ice Circuit
 Jazda skuterami śnieżnymi – Snowmobiling

LES 2 ALPES

Les 2 Alpes to jeden z najpiękniejszych francuskich kurortów narciarskich położonych na południowym wschodzie Alp Francuskich, w samym sercu Masywu Oisans, tuż przy Parku Narodowym Ecrins. Jest to jeden z najciekawszych regionów w których dominują szczyty trzy tysięczników i najlepiej przygotowana infrastruktura sportowa, rekreacyjna i rozrywkowa. Ośrodek jako jeden z nielicznych, położony jest najwyżej w Europie i na świecie, a to daje możliwość jazdy zarówno w porze zimowej jak i letniej. Wspaniale przygotowane trasy narciarsko-snowboardowe, piękne krajobrazy, nowoczesne wyciągi i największy Snowpark w Europie  –  Freestyle Land, gwarantują wspaniałą zabawę na śniegu.

W centrum miasteczka można zaleźć sporą ilość restauracji, barów oraz sklepów. Dostępnych jest tam 200 kilometrów tras, na których z pewnością każdy poczuje przyjemność z jazdy na nartach i i największy snowpark w Europie, który gwarantuje niezapomniane, ekstremalne przygody. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 1 300 do 3 600 m.n.p.m. Cały teren narciarski to bardzo dobrze przygotowane 43 różne wyciągi narciarskie.

 Dodatkowe atrakcje:

 Park przygód przeznaczony dla dorosłych i dla dzieci, można w nim znaleźć małpie mosty, drabinki linowe, beczki i wyciągi do skoków na bungee 
 Grotte de Glace to jaskinie wykopane w grubym lodzie ozdobione rzeźbami z lodu
 Belvedere des Ecrins jest to kładka z widokiem na Massif des Ecrins zapewniająca niezapomniane wrażenia
 Wędrówka odkrycia i dziedzictwa: piesza wycieczka z przewodnikiem przez las, tarasy i wioski, podczas której można poznać naturę i dziedzictwo Uissanów
 Rynek Mont de Lans na placu przed ratuszem odbywają się targi, na których sprzedawane są owoce, warzywa, produkty górskie i drobne wyroby rzemieślnicze zachwycą Twoje podniebienie i koszyk z pamiątkami 

LES 3 VALLEES

Les 3 Vallees, to ogromny obszar narciarski położony na południowym wschodzie francuskich Alp Sabaudzkich. Jest to teren Parku Narodowego Vanoise, liczący największą łączną długość tras narciarskich na świecie. Ta część Francji to synonim najlepszych warunków narciarskich, przepięknej słonecznej pogody, zalesionych terenów i bardzo wielu atrakcji. Dostępnych jest tam aż 600 kilometrów tras, nadających się do nauki oraz do zdobywania coraz to lepszych umiejętności narciarsko-snowboardowych. Warto wspomnieć , że różnica poziomów jest niewiarygodnie wielka, bo aż 2 620 metrów.

Tereny narciarskie znajdują się na wysokości wahającej się od 1 100 do 3 230 m.n.p.m. gdzie można skorzystać aż z 169 różnych wyciągów, licznych snow parków dla zaawansowanych oraz easy parków dla początkujących.


Dodatkowe atrakcje:

 Teren przygotowany do nauki dla najmłodszych wraz ze szkółkami narciarskimi dla dzieci od 3 roku życia
 Tory saneczkowe
 Oświetlone trasy narciarskie do jazdy nocnej
 Trasy narciarstwa biegowego
 Jazda z psim zaprzęgiem
 Paralotniarstwo
Lodowiska
„Element Park” z różnymi strefami do ćwiczeń
2 Snowparki – „Moon Park” i „DC Area 43” z boardercrossem
 Beginner Zone z trasami tematycznymi i odcinkiem do slalomu
 Mont Vallon, który jest ulubionym miejscem freeriderów lubiących zjazdy w puchu
Park boardercross i freestyle dla początkujących i zaawansowanych
Wycieczki odkrywcze z pochodniami
Fat biking, czyli kolarstwo górskie po śniegu
Centrum sportowo-rekreacyjne Croisette
Park wodny Bruyeres
 Trasy narciarstwa biegowego
Wędrówki piesze po terenie „Liberty Ride”
Strefa zabawy dla rodzin z dziećmi „La Masse”

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów zimowych w wyżej wymienione regiony Alp Francuskich 

www.winterevent.pl

 

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729