Trasy / Wyciągi

Trasy i Wyciągi w Les 3 Vallees

Les 3 Valles to jeden z największych na świecie obszarów narciarskich położony w południowo wschodniej części Alp Francuskich, w którym jest 169 wyciągów narciarskich z dostępem do 335 tras o różnym stopniu trudności.


Les 3 Valles, czyli inaczej Trzy Doliny leżą na wysokości wahającej się od 600 do 3 230 m.n.p.m. Jego położenie znajduje się na trzech różnych obszarach Sabaudii: Vallée de Saint Bon, Vallée des Allues i Vallée de Belleville, an których jest dostępnych osiem nowoczesnych stacji narciarskich: Courchevel, La Tania, Brides-Les-Bains, Méribel, Saint-Martin-de-Belleville, Les Menuires, Val Thorens i Orelle. Cały region Les 3 Valles to świetnie przygotowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, w tym: 33 czarne trasy, 119 czerwonych trasy, 135 niebieskich i 48 zielonych zajmują prawie 10 tysięcy hektarów powierzchni francuskich górskich terenów. Jest to miejsce, polecane wszystkim uprawiającym narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, jazdę na snowboardzie, ale również osobom, chcącym spróbować ekstremalnej przygody w Snowparkach, na freeride’zie, torach saneczkowych, górskich paralotniach i podczas lotu szybowce z lodowca na wysokości 3230 m.n.p.m.


Dla osób początkujących najbardziej polecany jest region Courchevel i Meribel. Stoki są płaskie i szerokie, co umożliwia naukę jazdy na nartach. W tych miejscach stacjonują szkoły narciarsko-snowboardowe skupione na kształtowaniu umiejętności poruszania się na trasach zielonych i niebieskich. Jest to teren przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Rodzice cieszą się bezpieczną jazdą w tak zwanych strefach ZEN – Zone Evolution Novices, a dzieci czują się pewniej, ponieważ mogą kontrolować drogę hamowania na niewysokich stokach.


Dla osób średniozaawansowanych poleca się trasy niebieskie i czerwone Najwięcej tych tras jest w regionach: Saint-Martin-de-Belleville – 75% i Val Thorens – 78%, co wcale nie oznacza, że jest ich dużo mniej w innych częściach Les 3 Valles. Jest to zróżnicowany teren na którym można znaleźć zarówno trasy szerokie i wąskie.


Dla osób jeżdżących na wysokim poziomie przeznaczone są nartostrady czarne, których dużo jest w regionie Courchevel oraz w La Tani. Nie należy zapominać o lodowcu w Val Thorens, gdzie znajduje się najtrudniejsza i bardzo popularna trasa Combe de Caron na wysokości powyżej 3000 m.n.p.m. Z tras trudnych mogą korzystać tylko osoby, które posiadają wysokie umiejętności w narciarstwie zjazdowym i jeździe na snowboardzie.


Les 3 Valles to francuski teren narciarski, który jest przystosowany dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z dobrych warunków śniegowo-pogodowych, urozmaicić sobie czas poprzez aktywny wypoczynek w formie rekreacji i wędrówek pieszych po alpejskich szlakach, ale również dla osób, którym zależy na zwiedzaniu okolicznych zabytków, korzystaniu z atrakcji lokalnych i spędzaniu przyjemnych wieczorów w ekskluzywnych restauracjach i przyjaznych dla wszystkich pubach i barach.

 

Ilość stoków narciarskich (%)

Courchevel + La Tania

Czarne
Czerwone
Niebieskie
Zielone

Brides Les Bains

Meribel

Czarne
Czerwone
Niebieskie
Zielone
Czarne
Czerwone
Niebieskie
Zielone

Les Menuires + Saint Martin de Belleville

Czarne
Czerwone
Niebieskie
Zielone

Val Thorens

Orelle

Czarne
Czerwone
Niebieskie
Zielone
Czarne
Czerwone
Niebieskie
Zielone

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729