O regionie

O regionie

Les 3 Vallees, to ogromny obszar narciarski położony na południowym wschodzie francuskich Alp Sabaudzkich. Jest to teren Parku Narodowego Vanoise, liczący największą łączną długość tras narciarskich na świecie. Ta część Francji to synonim najlepszych warunków narciarskich, przepięknej słonecznej pogody, zalesionych terenów i bardzo wielu atrakcji.


Dostępnych jest tam aż 600 kilometrów tras, nadających się do nauki oraz do zdobywania coraz to lepszych umiejętności narciarsko-snowboardowych. Warto wspomnieć , że różnica poziomów jest niewiarygodnie wielka, bo aż 2 620 metrów.


Tereny narciarskie znajdują się na wysokości wahającej się od 1 100 do 3 230 m.n.p.m. gdzie można skorzystać aż z 169 różnych wyciągów, licznych snow parków dla zaawansowanych oraz easy parków dla początkujących.

83999740_853419225103144_1359792272159614848_n

Region Les 3 Vallees

Perfekcyjne przygotowane trasy do narciarstwa zjazdowego i biegowego, snowparki, family parki oraz rozbudowana infrastruktura, bogata oferta gastronomiczna i szeroka baza noclegowa to raj dla fanów białego szaleństwa. 1558 hektarów w przepięknych leśnych terenach nadaje wyjątkowości tego największego ośrodka narciarskiego na świecie.


Les 3 Vallees, to inaczej Trzy Doliny, obejmujące obszary:

 

 Vallée de Saint Bon
Vallée des Allues

Vallée de Belleville

oraz dwóch lodowców Péclet i Chavière.


W skład tych trzech dolin wymienionych powyżej jest dostępnych osiem innowacyjnych stacji narciarskich:

Courchevel (1300 – 2738 m.n.p.m.)
La Tania (1350 – 2732 m.n.p.m.)
Brides-Les-Bains (600 – 2950 m.n.p.m.)
Méribel (1100 – 2952 m.n.p.m.)
Saint-Martin-de-Belleville (1450 – 2850 m.n.p.m.)
Les Menuires (1850 – 2850 m.n.p.m.)
Val Thorens (1800 – 3230 m.n.p.m.)
Orelle (880 – 3200 m.n.p.m.)

Courchevel

Położone jest we wschodniej części doliny Vallée de Saint Bon, na wysokości wahającej się na poziomie 1300 – 2738 m.n.p.m. i składa się z Le Praz, Courchevel 1550, Courchevel 1650, Courchevel 1850.

Jest to jeden z najdroższych, najlepiej przygotowanych i najbardziej luksusowych ośrodków wchodzących w skład Les 3 Vallees. W tym pięknym ośrodku jest 150 km tras o różnym stopniu trudności, niższe tereny to przede wszystkim zielone i niebieskie trasy, dla rodzin z dziećmi, natomiast na wyższych stacjach dominują trasy czerwone dla narciarzy i snowboardzistów bardziej zaawansowanych.

Obszar narciarski to 490 hektarów, na którym znajduje się perfekcyjnie przygotowanych 109 tras z 55 wyciągami narciarskimi, w tym 10 gondolkami, 17 wyciągami krzesełkowymi i 28 wyciągami orczykowych.

Z czego warto skorzystać?

Snowpark „Courchevel
Teren górski „Le Grand Couloir” do uprawiania skalpinizmu i freeride’u
Najbardziej znana trasa czerwona „La Combe de la Saulire” oraz trasa „John White” przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, na których odbywają zawody rangi europejskiej takie jak Puchar Europy w narciarstwie alpejskim
Lodowisko
Trasy narciarstwa biegowego


Co warto zobaczyć?

Skocznie narciarskie w punktach K-25, K-60, K-90 i K-125 na których odbywają się zawody w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich
Spokojną i bardzo luksusową dzielnicę Cospillot z licznymi 5 – gwiazdkowymi hotelami

La Tania

Jest w dolinie Vallée de Saint Bon, na wysokości wahającej między 1350, a 2732 m.n.p.m. Jest to ośrodek rodzinny położony w samym sercu Les 3 Vallees pomiędzy większymi stacjami Courchervel i Meribel.

Jednym z głównych atutów tego miejsca jest cisza, spokój i dostęp do pięknych lasów świerkowych, które szczególnie polecany jest rodzinom z dziećmi. W tym kameralnym ośrodku do dyspozycji jest 150 km tras o różnym stopniu trudności. Obszar La Tani, to świetnie przygotowane stoki, niezbędna infrastruktura, oraz wiele atrakcji, która zaspokoi potrzeby turystów.

Z czego warto skorzystać?

 

 Teren przygotowany do nauki dla najmłodszych wraz ze szkółkami narciarskimi dla dzieci od 3 roku życia
 Tor saneczkowy
 Oświetlone trasy narciarskie do jazdy nocnej
 Trasy narciarstwa biegowego
 Jazda psim zaprzęgiem
 Paralotniarstwo
La Tania

Brides-Les-Bains

Bridges Les Bains to tradycyjna wioska położona na wysokości wahającej się od 600 do 2950 m.n.p.m. Słynie przede wszystkim z bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania oraz dużej ilości uzdrowisk i hoteli ze SPA z odnową biologiczną.


Atrakcyjne i wygodne zakwaterowanie, przyjazna francuska atmosfera i wyśmienita kuchnia francuska podawana w lokalnych restauracjach, zachęca Europejczyków do urlopu właśnie w tej części Les 3 Vallees. Jest to stacja, która proponuje skorzystanie ze 150 kilometrów zielonych, niebieskich, czerwonych i czarnych tras narciarskich, położonych na 202 hektarach pięknego, słonecznego obszaru leśnego w Alpach Sabaudzkich.


Z czego warto skorzystać?

 

Oferty terapeutyczne i Europejskie Centrum kuracji odchudzających przeznaczone dla osób otyłych.
Tor saneczkowy
Trasy narciarstwa biegowego
Lodowisko
Przedszkole narciarskie
84047760_192512321874153_3880463421371680929_n

Méribel

Obszar turystyczny położony w dolinie Vallée des Allues na wyskości wahającej się między 1100, a 2952 m.n.p.m. Jest to jedna z największych i najlepiej skomunikowanych stacji w regionie Les 3 Vallees.

Obszar Meribel składa się z trzech wsi: Meribel Les Allues, Meribel-Mottaret i Meribel Village. Cały ośrodek cieszy się niezwykłą, międzynarodową popularnością ze względu na bardzo dobre warunki narciarskie i urokliwy alpejski krajobraz.


Obszar narciarski to 422 hektary, na którym znajdują się trasy bardzo trudne, trudne, łatwe i bardzo łatwe. W sezonie zimowych do dyspozycji w tej części Les 3 Valles jest 70 tras z 42 wyciągami narciarskimi, w tym 14 gondolkami, 16 wyciągami krzesełkowymi i 12 wyciągami orczykowych.


Z czego warto skorzystać?

 

„Element Park” z różnymi strefami do ćwiczeń,
2 Snowparki – „Moon Park” i „DC Area 43” z boardercrossem
W dolnej części Méribel znajduje się ponadto wymarzona dla rodzin beginner zone z trasami tematycznymi i odcinkiem do slalomu.
Warto wybrać się do Mont Vallon, który jest ulubionym miejscem freeriderów lubiących zjazdy w puchu.
Trasy narciarstwa biegowego

Saint Martin de Belleville

Saint Martin de Belleville to tereny narciarskie położone w dolinie Vallée de Belleville na wysokości wahającej się pomiędzy 1450, a 2850 m.n.p.m. Jest to urokliwa wioska połączona z Les Menuires, ciesząca się bardzo dobrymi warunkami narciarskimi, pięknymi widokami oraz bliskością natury.

Saint Martin de Belleville to najmniejsza wioska w dolinie Les 3 Vallees, ale z bardzo dużym zapleczem spędzania czasu wolnego. Liczne sklepy z pamiątkami, szkółki i przedszkole narciarskie, wiele propozycji kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych zapewni każdemu turyście rozrywkę i bardzo przyjemne spędzanie czasu poza stokiem narciarskim.

Obszar narciarski to 350 hektarów, na którym znajduje się 160 km tras o różnym stopniu trudności. W sezonie zimowych w tej części Les 3 Vallees do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 85 tras z 33 nowoczesnymi wyciągami narciarskimi.


Z czego warto skorzystać?

Park boardercross i freestyle dla początkujących i zaawansowanych
Tor saneczkowy Roc ’n Bob.
Trasy narciarstwa biegowego
Lodowisko
Przedszkole i szkółki narciarskie
Wędrówki za pomocą rakiet śnieżnych
Wycieczki z psim zaprzęgiem
Wycieczki odkrywcze z pochodniami


Co warto zobaczyć?

Kościół w Saint Martin

Kaplica „Notre Dame de la Vie“
5824189
217609

Les Ménuires

Les Ménuires – obszar położony w dolinie Vallée de Belleville na wysokości wahającej się między 1850, a 2850 m.n.p.m. Składa się z trzech ośrodków: La Mont de Chambre, La Pointe de la Masse, oraz Tougnète.

Ośrodek La Mont de Chambre, położony jest na wysokości 2850 m n.p.m., bardzo blisko największych obszarów narciarskich w Les 3 Vallees, jakimi są Meribel oraz Val Thorens. Głównie charakteryzuje się bardzo dużą ilością zróżnicowanych tras narciarskich. La Pointe de la Masse, czyli drugi ośrodek w Les Menuires to świetne tereny dla zaawansowanych narciarzy charakteryzujący się trasami freeride’owymi.

Trzeci ośrodek – Tougnète jest bardzo blisko Saint Martin de Belleville i umożliwia dostęp do wielu rozrywek dla rodzin z dziećmi, nie koniecznie związanych z narciarstwem alpejskim.

Dodatkową zaletą regionu Les Menuires są atrakcyjne ceny noclegowe. Obszar narciarski to 3602 hektarów, na którym znajduje się 160 km tras o różnym stopniu trudności. W sezonie zimowych w tej części Les 3 Vallees do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 85 tras z 33 nowoczesnymi wyciągami narciarskimi.


Z czego warto skorzystać?

 

Fat biking, czyli kolarstwo górskie po śniegu
Tor saneczkowy Speedmoutain i Roc ’n Bob
Centrum sportowo-rekreacyjne Croisette
Park wodny Bruyeres
 Trasy narciarstwa biegowego
Wędrówki piesze po terenie „Liberty Ride”
Strefa zabawy dla rodzin z dziećmi „La Masse”

Co warto zobaczyć?

Pointe de la Masse
mityczny szczyt Les Menuires na wysokości 2850 m.n.p.m. oferujący widok na najpiękniejsze szczyty Alp (Mont-Blanc, Les Ecrins, Aiguilles d’Arves)

Val Thorens

Val Thorens jest najwyższym obszarem narciarskim w Europie położonym na wysokości wahającej się między 1800, a 3230 m.n.p.m. w dolinie Vallée de Belleville. Sezon zimowy trwa w tym regionie od końca listopada do początku maja i oferuje aż 3 trzy tysięczniki, 2 lodowce i 150 kilometrów zróżnicowanych tras. Dzięki bardzo dobremu połączeniu z innymi ośrodkami takimi jak: Courchevel, Méribel i Orelle mamy łatwy dostęp do wielu górskich atrakcji.

W Val Thorens oprócz perfekcyjnie przygotowanych tras do narciarstwa zjazdowego są również trasy do narciarstwa biegowego, trasy freeride’owe oraz snow park. Oprócz świetnej bazy noclegowej z odnową biologiczną umiejscowionej bezpośrednio na stoku, turyści mogą skorzystać również z szerokiej oferty rozrywkowej.

Obszar narciarski 150 km tras o różnym stopniu trudności z 30 nowoczesnymi wyciągami, pomiędzy którymi stacjonuje bezpłatny ski bus.


Z czego warto skorzystać?

 

Lot szybowcem z najwyższego punktu Les 3 Vallees, czyli z wysokości 3230 m.n.p.m.
Tor saneczkowy Cosmojet
Nocna jazda ratrakiem
Jazda na nartach o zachodzie słońca
Snowpark „Val Thorens Fun ride”
Familypark „ Val Thorens FamilyPark”
Skitouring

Centrum sportowe Val Thorens o powierzchni 7500 m2


Co warto zobaczyć?

 

Widok z kolejki linowej Caron na panoramę 1000 szczytów Alp Francuskich, Włoskich i Szwajcarskich
val thorens2

Orelle

Orelle to mała wioska położona na wysokości 880 m.n.p.m.-3200 m.n.p.m. w pobliżu Val Thorens w samum sercu doliny Maurienne. Charakterystyczne dla tej części Les 3 Vallees jest tradycyjna alpejska architektura oraz przepiękna panorama górska, którą można podziwiać podczas zjazdów z wielu zróżnicowanych tras narciarskich.

Teren narciarski Orelle połączony jest karnetem z Val Thorens i oferuje turystom 150 km tras w tym 8 tras zielonych, 27 niebieskich, 27 czerwonych i 8 czarnych. Co ważne, ten region dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych i jest tańszy niż inne regiony w Les 3 Vallees.

Orelle to idealne miejsce na spokojny pobyt polecany dla rodzin z dziećmi.


Z czego warto skorzystać?

Lot szybowcem z najwyższego punktu Les 3 Vallees, czyli z wysokości 3230 m.n.p.m.

Najwyższy nordycki stok narciarski w Les 3 Vallees

Co warto zobaczyć?

Widok z kolejki linowej Caron na panoramę 1000 szczytów Alp Francuskich, Włoskich i Szwajcarskich

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729